Blagajna koja registrira propis

Svi porezni obveznici potrebni za evidentiranje prodaje dobara i usluga pomoću kase dobro su svjesni koliko detaljnih zahtjeva iz područja vlasništva nad predmetnom opremom također moraju biti ispunjeni. Ovi uvjeti samo zahtijevaju periodični tehnički pregled blagajne. Odakle potječe i kada treba znati? Kakva je veza između fiskalne kase i tehničkog pregleda? O tome u nastavku.

Sukladno Zakonu o PDV-u, blagajne moraju biti podvrgnute redovitim tehničkim pregledima. Nakon ovog datuma to se razdoblje produžava. Ovaj se pregled provodi kroz dobru uslugu. Prije 1. prosinca 2008. godine, tehnički pregledi fiskalnih kasa bili su postavljeni na godišnji rok. U pravilu trenutno obvezujućih pravnih akata, blagajne bi trebale biti podvrgnute tehničkom preispitivanju svake dvije godine od fiskalizacije ili iz nove revizije. Ako uspije, ako porezni obveznik ne pruži takvu sigurnost, može biti podložan sankcijama. Ovdje govorimo, između ostalog, o mogućnosti izricanja novčane kazne poreznom obvezniku zbog poreznog prekršaja, jer se kvaliteta ne podnošenja blagajne periodičnom pregledu smatra pogrešnim vođenjem knjige. Takvo opravdanje proizlazi iz proizvoda 61. stavka 3. Kaznenog zakona.Čini se pitanje čija je odgovornost provođenje takvog pregleda? Naravno, gledanje razdoblja u posljednjoj činjenici pripada poreznom obvezniku, a ne usluzi. Vlasnik blagajne novitus delio trebao bi obavijestiti službu o takvoj potrebi na nadolazeći datum inspekcije. S druge strane, tehničar blagajne, zajedno s § 31. st. 4. Pravilnika o blagajnama treba izvršiti obavezan tehnički pregled blagajne u roku od 5 dana od prijave.Porezni obveznik također bi trebao imati na umu da nepoštivanje roka za obvezni pregled blagajne rezultira potrebom da se popust vrati sa stupnja njegove kupnje. Takve kazne podliježu poreznim obveznicima koji u roku od tri godine od početka evidentiranja prodaje robe / usluga nisu izvršili podnošenje blagajne na tehnički prikaz odgovarajuće službe na vrijeme.Ukratko, vrijedno je zapamtiti da je samo korisnik odgovoran za ispunjavanje roka za pregled.